Відділ прикладного мистецтва
Відділ прикладного мистецтва Комунального закладу "Полтавський Палац дитячої та юнацької творчості Полтавської міської ради"
Завідувач відділу - Дегтярь Тетяна Олексіївна
У відділі прикладного мистецтва працює 4 гуртки образотворчого та декоративно-ужиткового спрямування:
- Народний художній колектив студія образотворчого мистецтва "Соняшник" ;
- гурток образотворчого мистецтва "Юний дизайнер" ;
- гурток м'якої іграшки "Чародії" ;
- гурток "Гончарик" .
У відділі працює 4 педагоа, серед них: 1 педагог має педагогічне звання "керівник гуртка - методист"
Мета діяльності відділу прикладного мистецтва - забезпечення належних умов для розвитку інтелектуальних та творчих здібностей вихованців, їх професійного самовизначення, формування інтересу до народної творчості та національного мистецтва, організація освітнього процесу відділу, проведення виставкової діяльності в Палаці та місті.
Основні завдання діяльності відділу прикладного мистецтва:
- впровадження в освітній процес інноваційних педагогічних технологій, інтерактивних методів організації навчання та виховання;
- створення умов для розвитку інтелектуальних, творчих, моральних якостей особистості вихованців та їх професійного самовизначення;
- проведення виставкової діяльності;
- розвиток педагогічної майстерності, творчої ініціативи педагогічних працівників;
- участь педагогічних працівників відділу прикладного мистецтва у фахових конкурсах за напрямком діяльності гуртка.
Діяльність відділу прикладного мистецтва за основними напрямками
Навчально-виховна робота:
- розробка навчальних програм керівниками гуртків відділу;
- проведення навчальних зайнятостей, виховних та масових заходів;
- виставкова діяльність;
- впровадження в роботу відділу навчально-виховних проектів.
Методична робота:
- розробка керівниками гуртків відділу методичних рекомендацій та систематизація методичних матеріалів за напрямками діяльності гуртків;
- розробка положень для конкурсу з декоративно-ужиткового та зразкового мистецтва;
- випуск власної методичної продукції;
- участь педагогічних працівників відділу у семінарах міського та обласного рівнів, методичних об'єднань за напрямком діяльності гуртків;
- проведення творчих майстерень, майстер-класів для вихованців Палацу, школярів міста, для керівників гуртків зразкового та декоративно-ужиткового мистецтва міста та області.
Відділ прикладного мистецтва, в рамках реалізації покладених на нього завдань, взаємодіє з іншими відділами Палацу, міським методичним кабінетом, вищими та середніми навчальними закладами міста, музеями, бібліотеками тощо.
Навчально-виховний проект відділу прикладного мистецтва "Територія творчості"
Проектна діяльність - це спосіб ефективного планування ідеї для досягнення найоптимальнішого результату.
Мета навчально-виховного проекту відділу прикладного мистецтва "Територія творчості" - удосконалення системи навчально-виховної роботи відділу прикладного мистецтва Палацу, яка б сприяла формуванню всебічно та гармонійно розвиненої особистості.
Завдання проекту: створення ефективного простору для реалізації креативних ідей, пошуку нових шляхів творчого розвитку особистості, забезпечення розумів для самореалізації вихованців, виховання патріотично спрямованої особистості.
Заходь проекту:
- тиждень дитячої творчості "Арт-мозаїка" (виставка творчих робіт вихованців відділу прикладного мистецтва, конкурс з образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва "Палітра творчості");
- творчі майстерні, майстер-класи для педагогів, майстер-класи для вихованців (майстер-класи "Творчі батьки – творчим дітям").
Вихованці відділу прикладного мистецтва Палацу - переможці всеукраїнських, обласних та міських конкурсів з образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва.
