Цей метод розпробила психолог Тетяна Іванко, коли займалася зі своєю донькою по підготовці руки до письма.

Принцип "зеленої ручки" можна використовувати не лише у сферах навчання і виховання, а також у взаєминах з родиною, друзями, на роботі.

Він вчить людей будь-якого віку не концентруватися на невдачах, а звертати увагу на свої успіхи. Це корисний коучинговий підхід.

Отже, в чому суть методу?

Коли дитина вчилася писати, мама не підкреслювала червоною ручкою помилки, як це зазвичай робили в початковій школі. Вона виділяла зеленим кольором ті букви та гачечки, які виходили в дитини добре. Дівчинці це дуже подобалося і завжди після кожного рядка вона просила: "Мам, яка вийшла краще за всіх?". І так раділа, коли мама обводила кращу букву зі словами: "Ідеально!".

Як це працює у реальному житті?

Якщо підкреслювати помилки червоною ручкою, ми й будемо концентруватися на помилках. Що ж відкладається у фотопам'яті? Вірно, ті букви, які написані неправильно, те, що криво. Чи побачите ви за цими червоними підкресленнями ідеально написані літери? Ні! Хочемо ми цього чи ні, але підсвідомо запам'ятовуємо те, що виділено. Та ще й емоційний стан від усвідомлення власних помилок не найкращий.

У випадку "зеленої ручки" ми концентруємося на тому, що зроблено правильно. Відповідно отримуємо зовсім інші емоції, інше сприйняття. Підсвідомо прагнемо повторити те, що було ідеальним. Це зовсім інша внутрішня мотивація - не прагнення уникнути помилки, а прагнення зробити добре.

Як же виділені помилки в зошиті впливають на майбутнє доросле життя?

Відповідь очевидна! Якщо з дитинства звикнути концентруватися на недоліках, то страх зробити щось неправильно переслідуватиме все життя. Нас привчали до цього в школі за допомогою червоного кольору, нас привчали до цього вдома, коли частіше робили зауваження за те, що зроблено неправильно, ніж хвалили за те, що ми зробили добре.

З 10 написаних в ряд гачків чи букв підкресленим був тільки один. Тобто 9 були написані добре, а 1 - неідеально. І ми сконцентровані саме на ньому.

Ця звичка (виділяти червоним погане), яку шліфують з самого дитинства і яку ніяк не забрати з нашої свідомості в дорослому віці, стає найбільш частою причиною незадоволеності в житті.

На чому фокус, те й зростає. На що спрямована увага, те й збільшується. Впроваджуючи принцип "зеленої ручки", ви побачите, що навіть, якщо не вказувати дітям на помилки, вони поступово зникають самі собою. Тому що кожна людина прагне зробити все відмінно сама, зі своєї доброї волі!

Свої питання та пропозиції до практичного психолога надсилайте на електронну адресу: ssom1k87@gmail/com