Вітаємо усіх батьків та дітей, які відкриють для себе світ знань у цьому навчальному році! Він буде дещо незвичайним, виходячи із тих умов, в яких опинилася наша країна. Але наші рекомендації допоможуть пройти цей період максимально комфортно для Вашої родини!

001

1. Пробудження. Будити дитину треба спокійно, прокинувшись, вона повинна побачити вашу усмішку і почути ласкавий голос. Не підганяйте зранку, не докоряйте за помилки.

2. Розрахунок часу. Вміння розрахувати час - завдання батьків, не квапте дитину, не звинувачуйте її у спізненні.

3. Побажання на день. Побажайте дитині успіху, гарного дня, підбадьорте, знайдіть кілька ласкавих слів, скажіть, що дуже любите. Ні в якому разі не прощайтеся "попереджаючи": "Не балуйся! Щоб не було поганих оцінок!"

4. Зустріч. Пам'ятайте про правило "перших 3-х хвилин" при зустрічі! Воно полягає в тому, щоб завжди зустрічати дитину з такою радістю, наче не бачили її давно. За цей час дитина розповість все, що є найважливішим для неї, тож не марнуйте його!

5. Зацікавленість. Фрази "Що ти сьогодні отримав?", "Як себе поводила?" не показують зацікавленість дитиною та її емоційним станом. Зустрічайте спокійно, дайте розслабитися, дізнайтеся, що цікавого відбувалося протягом дня. Якщо дитина збуджена, бажає поділитися, не відкладайте на потім, вислухайте, це не забере багато часу.

6. Критика. Зауваження вчителя краще слухати без дитини. Не зайве дізнатися обидві сторони і не поспішати з висновками. Пам'ятайте, Ви на стороні своєї дитини, навіть, коли маєте зробити зауваження!

7. Працездатність. Низька працездатність з 14-ої до 16-ої години. Не поспішайте сідати за уроки (навіть, якщо треба щось намалювати, зліпити чи прочитати), дитині необхідно дві години відпочинку (краще 1,5 години поспати) для відновлення сил.

8. Відпочинок. Не змушуйте робити все за один раз, після 15-20 хвилин занять необхідні 10-15 хвилин перерви (звичайно, враховуючи бажання і потребу своєї дитини).

9. Ефективний час разом. Важлива не кількість часу, а емоційна близькість. Знайдіть протягом дня хоча б півгодини, коли ви будете належати тільки дитині, не відволікаючись на інші справи. У цей момент найважливіше - її турботи, радості, невдачі.

10. Стратегія. Виробіть єдину тактику спілкування всіх дорослих у сім'ї з дитиною, свої розбіжності з приводу педагогічної тактики вирішуйте без неї. Протягом року є критичні періоди, коли вчитися складніше, швидше настає втома, знижена працездатність. Це перші 4-6 тижнів для першокласників, кінець першого семестру, перший тиждень після зимових канікул, середина третьої чверті. У ці періоди слід бути особливо уважними до стану дитини. Якщо щось не виходить, порадьтеся з вчителем, психологом, лікарем, прочитайте літературу. Будьте уважні до скарг дитини на головний біль, втому, поганий стан.

Ми бажаємо Вам вдалого початку навчального року та нехай наші поради стануть у нагоді!

Свої питання та пропозиції до практичного психолога надсилайте на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

unnamed