Початок навчального року завжди хвилюючий не лише для дітей, а й для батьків. Особливо після тривалої перерви в традиційному навчанні. Ще більше тривоги і дорослим, і дітям дають невідомість того, що буде в найближчому майбутньому.

Задля подолання хвилювань в момент дії стресових факторів, при зростанні емоційного напруження у житті Ваших родин, хочемо поділитися кількома дієвими порадами!

158728.001

Здоровий сон.

Ніхто не може недооцінювати значення здорового сну для людини. Дорослим необхідно спати 7-8 годин на добу. Дітям дошкільного віку - 10 годин вночі + 1,5-2 години вдень. Дітям молодшого шкільного віку - 9-10 годин на добу. Дітям середнього шкільного віку - 9 годин на добу. Підліткам - 8 годин на добу.

Звичайно, варто враховувати індивідуальні потреби та особливості особистості.

Домашній затишок.

Вдома кожна людина має постійно перебувати в умовах психологічного захисту та безпеки. Вона має знати, що зі своїми труднощами та турботами може звертатись до рідних і отримати у них допомогу чи підтримку.

Фізичні навантаження.

Найкращим способом зняти нервове напруження є фізична кльтура і фізична праця. Прогулянка на свіжому повітрі усією родиною з рухливими чи спортивними іграми ідеально підійдуть для цього.

Позитивні емоції.

Усмішки, жарти, гумор, комедійні фільми чи мультфільми здятні знімати психологічне напруження.

Спілкування з природою.

Природа заспокоює нервову систему, додає врівноваженості, спокою, збагачує емоційно-чуттєву сферу новими враженнями.

Не мовчати.

Не ізолюйте себе від спілкування, звертайтеся до сім'ї, друзів, колег, психолога. Розмова має терапевтичний ефект, проявляйте емоції, не бійтеся своїх же емоцій.

Улюблена справа.

Знайдіть щось для себе, що буде тільки Вашим. Це може стати джерелом енергії.

Вправа "Самоконтроль зовнішнього прояву емоцій".

В момент дії стресових факторів, при зростанні емоційного напруження, необхідно запустити питання самоконтролю: "Як виглядає моє обличчя? Чи стиснуті мої зуби? Як я сиджу? Як я дихаю? Що саме викликало такі реакції".

Вправа "Повітряна кулька"

Уявіть собі, що у Ваших грудях знаходиться повітряна кулька. Вдихніть через ніс і повністю заповніть легені повітрям. Видихніть його ротом і відчуйте, як воно виходить з легень. Повторюйте, не поспішаючи. Дихайте та уявляйте, як кулька наповнюється повітрям і стає все більшою та більшою. Повільно видихніть ротом, ніби повітря тихенько виходить з кульки. Зробіть паузу і порахуйте до 3-х, уявляйте при цьому, що кожна легеня - це надута кулька. Видихніть. Відчуйте, як тепле повітря проходить через легені, горло, рот. Повторіть 3 рази, вдихаючи та видихаючи повітря. Зупиніться та відчуйте, що Ви сповнені енергії, а все напруження зникло.

Вправа "Висока енергія".

Уявіть собі яскраве зоряне небо. Виберіть собі найяскравішу зірку. А тепер проковтніть її... Вона вибухає в Вас, наповнюючи весь організм енергією. Енергія проникає в усі клітини Вашого організму. наповнюючи його бажанням щось зробити, змінити, виправити. Сміливіше, не чекайте, дійте!

Свої питання та пропозиції до практичного психолога надсилайте на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.