kuzminskiy

Керівник гуртка - тренер-викладач вищої категорії з шашок 
Кузьмінський Іван Данилович

Розклад занять: 
Понеділок 15:00-17:00; Вівторок 15:00-17:00
Середа 15:00-17:00 Субота 10:00-16:00;
Неділя 10:00 - 14:00

 Нині, в епоху інформаційних технологій, особливого значення набуває здатність швидко орієнтуватись у величезному потоці інформації, аналізувати її й робити логічні висновки.

Одним із засобів, що сприяють розвитку інтелектуальних здібностей, є гра у шашки, яка витримала випробування тисячоліттями. Шашки давно слугують людям не лише для розваг, а й для розвитку інших розумових здібностей. Ця гра, на перший погляд, здається простою і легкою. Проте ігрова практика свідчить, що кожен хід містить у собі багато таємничого й незвіданого. Шашки вимагають від гравця вміння мислити, винахідливості та кмітливості, сприяють розвиткові пам′яті та уваги. Гравець має постійно розраховувати варіанти, що виникають, планувати гру й намагатися здійснити її, вміти передбачати та протистояти планам супротивника.

Труднощі розуміння суті гри полягає в тому, що шашки мають єдине за своєю специфікою поєднання елементів гри, мистецтва і наукового пізнання. Для неуважної дитини шашки - неоціненна знахідка, адже вони спонукають її до тривалої та неослабленої концентрації уваги. Найчастіше дітям, які грають у шашки, притаманні такі властивості, як сприймання, запам′ятовування, мислення, а також уміння творчо осмислити вивчений матеріал та правильно застосувати його на практиці. Увага шашкіста перевіряється в тісному зв′язку з мисленням, і тому можна з цілковитою підставою говорити про переважно інтелектуальний характер мислення шашкіста, яка у практичній грі має яскраво виражений мимовільний характер.

Після занять шашками у дітей підвищується інтерес до навчання, поліпшуються здібності до логічних операцій, що створює сприятливі умови для розвитку інтелекту. Гра в шашки - одна з форм розвитку математичних здібностей дітей. Навчитися грати нескладно, проте грати майстерно - це досить непросте завдання. головним завданням педагога є навчити вихованців мислити самостійно та робити правильні висновки у швидкоплинних ситуаціях. 

Серед вихованців гуртка "Шашки" - неодноразові переможці міських, обласних та всеукраїнських змагань з шашок.